Шандонг Xingzhicheng Пијте вода Размислете Извор

6 7

На Dec.7,2018, Шандонг Xingzhicheng иницираше основањето на донација за развој на образование на младите Шандонг Универзитетот за политички науки и технологија, со цел унапредување на младите образование, обука на младите talents.Secretary Лу и претседател Shao Xingzhi и рече: Младински е посилна од Кина , развој на едукација на младите, обезбедување на повеќе вредни млади таленти за општеството е заедничка мисија и одговорност на колеџи и претпријатија, претседател Shao Xingzhi е благодарен на неговата Алма Матер, го отплати општество, придонесувајќи за развој на Младинскиот образовен форум во Кина.

 


Време на мислењето: Декември-10-2018
WhatsApp Онлајн Chat!