Партијата Прослава за иновативен модел на пазарот успешно

图片 4

На Dec.7,2018, Шандонг Xingzhicheng биолошки технологија копродукции, ООД одржи нов бизнис модел на нулта-победа и Multi-победа Целна пракса и Враќање Вечер, На средбата, претседателот Шао xingzhi рече: Ние треба активно да одговори на повикот на државата за развој на приватната економија, политика удел дивиденди брзо со нашите партнери, ги споделите со сите да имаат корист од добра политичка помош, споделување на ризиците, имаме предности, па ние се повеќе risks.The Семинар за нула-победа и бизнис модел на мулти-победа одржа од Ксинг Zhicheng на 23 ноември беше успех под раководство, довербата на партнери и заеднички напори на сите вработени, домаќин на благодарност партијата за ова, да пијат среќно и ја изразиме нашата opinions.It положи повеќе солидна основа и моќни за развој на новата фаза на Xingzhicheng.

 


Време на мислењето: Декември-18-2018
WhatsApp Онлајн Chat!